Основні аспекти кольору
При виборі кольору слід покладатися не тільки на індивідуальні пристрасті, але і враховувати деяку закономірність, обчислену психологами шляхом довгих досліджень. Для можливості застосування колірної гами в повному обсязі, необхідно враховувати наступні моменти: асоціативний ряд, гармонія суміщених квітів, передбачуване вплив того чи іншого кольору. Незважаючи на те, що для більшості націй колір має особливе значення, все-таки можна виконати добірку, яка буде прийнятна для інтернаціонального сприйняття.
Блакитний або синій колір
Блакитний або синій колір несе в собі прохолоду, тишу, спокій. Відзначимо, що чим більше насичений синій колір темним відтінком, тим більше він здатний додати спокою й умиротворення свідомості людини. Такий колір більше підійде для кімнати відпочинку, наприклад, його можна застосувати, роблячи ремонт спальної кімнати. Чисто блакитний колір відрізняється безтурботністю і бажанням жартувати, веселитися. Що стосується світло-синіх відтінків – надають почуття легкості.
Колір по Фен-шуй
Як поєднувати кольори в інтер'єрі, спираючись на систему Фен-шуй? За вченням Фен-шуй відтінки синього кольору характеризують жіноче начало, які означають довіру, чуттєвість, гармонію і турботу. В системі цветолеченія сині відтінки рекомендують хворим, страждаючим захворюваннями шлунково-кишкового тракту, безсонням, діареєю.
Червоний колір і його відтінки
Червоний колір і його відтінки характеризують напруженість, азарт, пристрасть. Слід зазначити, що даний колір подобається людям владним і страждаючим дратівливістю. Наші предки асоціювали червоний колір з кольором крові і вогнем, тому всі відтінки червоного викликають в людині збудження, подібне первісним людям. В системі з благоустрою будинку по Фен-шуй зазначають, що червоний є кольором лідера, символізує чоловіче начало і супроводжує удачі. До того ж відтінки червоного кольору позитивно впливають на роботу печінки, виступають стабілізуючим фактором нервової системи. В системі лікування кольором червоний рекомендують тим, у кого існують проблеми з запорами, при депресії, паралічі та анемії.
Жовтий колір
Жовтий колір – це колір сонця, радості й багатства, але також це колір, який асоціюється зі зрадою, зрадою, занепокоєнням. Як правильно поєднувати кольори в інтер'єрі квартири, при цьому врахувати всі тонкощі колірного впливу? Наприклад, до жовтого кольору схильні люди, які прагнуть до свободи і хочуть розвантажитися емоційно. Такий спосіб дозволяє їм досягати великих результатів.
[Жовтий колір в інтер'єрі дитячої кімнати]
Система Фен-шуй вважає, що жовті відтінки означають накопичений досвід, знання і мудрість. За переконаннями людей, що живуть на Сході, жовтий колір символізує свято, торжество, веселощі. Що стосується Європейських поглядів – колір пов'язаний зі зрадою, боягузтвом і ревнощами. Якщо ви більше дотримуєтеся східного думки ніж європейського в оформленні квартири кольором, то жовтий колір непогано підійде, якщо ви робите ремонт у дитячій кімнаті. Єдиним позитивним ефектом жовтого кольору для всіх культур є стимулювання м'язової енергії, а також те, що з його допомогою можна вилікувати діабет, хвороба печінки та нирок, ревматизм.
Зелений колір
Прийнято вважати, що зелений – це колір, отриманий шляхом з'єднання жовтого і синього кольорів. Він символізує спокій або застій у справах – потенційну енергію або енергію майбутнього. Якщо зелений насичений жовтим кольором, він буде теплішим, з'явиться бажання до руху. Якщо в зеленому переважаючим буде синій колір – від нього буде віяти холодом. Східні народи виділяють зелений, як колір росту, спокою у світі, надії. Цей колір сприятливо впливає на відновлення зорової здатності, корисний при захворюваннях серцево-судинної системи, астмі і безсонні.
Як поєднувати кольори із загальним інтер'єром
Пам'ятайте, що всі кольори поділяють на холодні (синій і зелений кольори і їх відтінки) і теплі (жовтий, червоний та їх відтінки).
Відзначимо, що для приміщень, вікна яких виходять на південну сторону, як правило, використовують відтінки холодних кольорів, що дозволяє збалансувати відчуття в жарку погоду. Приміщення, вікна яких виходять на північну сторону слід фарбувати в теплі, світлі відтінки. Для східної сторони рекомендують використовувати прохолодні пастельні тони, а для західної – віддавати перевагу більш теплим тонам.
Зверніть увагу на те, що теплі тони візуально зменшують простір кімнати, а холодні – навпаки, збільшують простір приміщення. Враховуйте це при дизайні інтер'єру малогабаритної квартири. Також врахуйте такий момент, що колір стін має бути темніше стелі, але світліше підлог – це дозволить візуально додати індивідуальність і природність вашій кімнаті.
Виходячи з того, яка саме кімната за призначенням (спальня, дитяча, їдальня або кухня) буде підлягати забарвленні, ви будете напевно знати, як поєднувати кольори в інтер'єрі.
Дитяча кімната
Отже, приступимо – дитяча кімната буде виглядати більш затишно і вигідно в спокійних тонах. Якщо ваш малюк ще зовсім маленький йому підійдуть кольори такі, як зелений, блакитний або світлі відтінки фіолетового. При цьому пам'ятайте, що занадто темні або коричневі стіни приведуть до смутному настрою і замкнутості дитини.
На думку психологів в дитячих кімнатах не повинно бути присутнім велика кількість шпалер, прикрашених невеликими повторюваними картинками, оскільки це призводить до неуважності і не дає малюку концентруватися. Підходящим варіантом виступить кантова обробка по периметру з таким зображенням. Також ви можете виділити одну стіну і прикрасити її такими шпалерами.
До того ж ви можете ненав'язливо, за допомогою кольору змусити дитину ставиться з більшою відповідальністю до навчання, для цього потрібно поставити його робочий письмовий стіл до стіни, що має жовтий колір. Врахуйте, що насичення кімнати червоним кольором не дозволить дитині нормально відпочивати вночі – сприяє розвитку безсоння. Зате деякі елементи, виділені червоним, допоможуть збільшити активність малюка.
Спальна кімната
Кімнату, де ви відпочиваєте – спальню не слід перевантажувати яскравими відтінками. Спальня чудово виглядає у відтінках зеленого і синього кольорів. Як правильно поєднувати кольори в інтер'єрі та освітлення кімнати? Як правило, для спалень характерне використання світильників з маленьким джерелом світла, які освітлюють кімнату не повністю, а окремими епізодами.
Кухня
Що стосується кухонної зони, тут прийнятні червоні відтінки, оскільки цей колір підвищує апетит і стимулює до активності, що є безперечною перевагою по ранках. Якщо вас цікавить кухня, то рекомендую прочитати вам всі записи в розділі – ремонт кухні. А ось вітальня повинна мати святковий вигляд і імітувати гостинність при будь-якому настрої – жовтий колір як не можна краще підкреслить атмосферу доброзичливості та доброти (читайте рубрику – ремонт залу).
Гармонія кольору
Щоб уникнути помилок при оформленні інтер'єру – не створити нудний або монотонний дизайн приміщення, слід врахувати деякі нюанси, здатні позбавити вас від поганого настрою і подальшої переробки колірної гамми приміщення. Виділяють три основні типи колірних поєднань: однотонна, контрастна і змішана сполучуваність.
Однотонність в поєднанні означає можливість з'єднання відтінків одного кольору. Оформлення в таку кольорову гаму віддають перевагу ті, хто бажає отримати від кімнати розслаблення і спокій. Однотонність дизайну кімнати чудово підійде у випадку, якщо ви маєте намір у кімнаті повісити картини, поставити ексклюзивні моделі ваз або використовувати раритетні меблі.
Контрастність в поєднанні кольорів являє собою з'єднання двох протилежних відтінків – помаранчевий і синій. Оскільки ці кольори балансують один з одним, фахівці пропонують виконати дизайн стін в синьому кольорі, а штори або меблі використовувати оранжевого кольору. У разі такої постановки питання врахуйте, що меблі повинні мати більш світлий відтінок, ніж колір підлоги і бути трохи темніше стін.
Змішаний тип сполучень
Як поєднувати кольори в інтер'єрі при використанні змішаного типу поєднань. Справа в тому, що змішаним називають тип поєднання, коли гра кольору відбувається за рахунок його відтінків, при цьому домінуючий колір стін повинен переважати. Зазвичай, для основної колірної гами вибирають такі кольори і їх відтінки, як червоний, жовтий або синій. Відтінками цих квітів, залежно від того, який саме ви виберіть, в подальшому ви зможете продовжити оформлення дизайну приміщення. Слід зазначити, що загальна кількість квітів, використовуваних при оформленні, повинно бути не більше п'яти. Зате самі маленькі деталі і елементи інтер'єру повинні володіти самим насиченим кольором. Завдяки таким акцентам у вас вийде святковий і врівноважений інтер'єр.
Також слід врахувати, що великий рельєф поверхні дозволить добитися ефекту глибини, а поверхня, покрита лаком – додасть приміщенню зайвої агресивності і насиченості кольором. Коли перед вами стане вибір кольору і фактури для майбутнього інтер'єру, пам'ятайте про те, що найбільш темним кольором в приміщенні повинен володіти підлогу (Ремонт підлог в квартирі і будинку), а стеля – навпаки, найбільш легким і світлим, стелям у нас присвячена окрема рубрика – «Ремонт стелі та стін»
Рекомендацій
Фахівці рекомендують перед впровадженням своєї фантазії в реальність виконати її начерк на папері, використовуючи кольорові олівці. Після того, як ви визначилися з колірною рішенням можна йти за покупкою потрібних фарб або шпалер. Як поєднувати кольори в інтер'єрі ви дізналися з нашої статті, сподіваємося, що безліч порад і рекомендацій, які ви почули, дозволять уникнути вам помилок при оформленні інтер'єру своєї мрії.
|